Samorząd Uczniowski

DZIEŃ INTEGRACJI Z PRZEDSZKOLAMI
I MŁODSZYMI KLASAMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

czytaj

Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizował dwie dyskoteki szkolne – andrzejkową i walentynkową.

Działalność Samorządu Uczniowskiego
w I okresie roku szkolnego 2016/2017

Od września 2016 r. Samorząd Uczniowski pracował zgodnie z ustalonym planem. Członkami Samorządu są po prostu osoby, które chcą zrobić coś dla innych. Udział w działaniach SU jest całkowicie dobrowolny. Na początku września odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły wszystkie osoby chętne do pracy na rzecz szkoły i nie tylko. Na następnym zebraniu wybraliśmy prezydium w składzie: Przewodnicząca – Kamila Damps z klasy 3j, Zastępcy – Marcel Wilma z 3b i Marcin Bujak z 3a. Opiekę nad SU w bieżącym roku szkolnym sprawują panie:  Alicja Klejbor i Aneta Mitrowska, a także pani Alicja Hopa, odpowiedzialna za poczet sztandarowy, który godnie reprezentuje nasze gimnazjum na wielu uroczystościach gminnych i powiatowych.

W I półroczu zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, a wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Dlatego też tak ważna jest aktywna działalność członków Samorządu i taką działalność najlepiej widać, patrząc na to, co udało się zrealizować.

Już we wrześniu zaczęliśmy przygotowania do obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W tym miejscu  serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i wraz z opiekunką, panią Anetą Mitrowską, przygotowywali przez kilka spotkań kartki z życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Wspólnie z kołem teatralnym JBT i panią Mają Falkiewicz przygotowaliśmy małą uroczystość dla nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i rodziców w hali sportowej. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona została ze ślubowaniem uczniów klas I i przyjęciem ich w poczet pełnoprawnych uczniów naszego gimnazjum.

W listopadzie wzięliśmy udział w Marszu Niepodległości zorganizowanym w dniu 11 listopada. Naszą szkołę pod opieką pań:  Alicji Hopa, Katarzyny Błędzkiej i Anety Mitrowskiej reprezentowała grupa uczniów, może niezbyt liczna, ale dzięki transparentowi przygotowanemu przez panią Bożenę Reszkę na pewno dobrze widoczna. Również w listopadzie odbyła się dyskoteka Andrzejkowa, podczas której odbywały się zabawy – wróżby przygotowane przez członków SU. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokój wróżb był chętnie odwiedzany przez naszą młodzież. Ogromną rolę w organizacji dyskoteki odegrała Rada Rodziców, zawsze zaangażowana w życie naszej szkoły, za co szczególnie dziękujemy, a w szczególności pani Dorocie Potrykus, przewodniczącej Rady Rodziców, na której pomoc i fachowe wsparcie zawsze możemy liczyć. Na każdej dyskotece czy imprezie o charakterze zabawy, uczniowie dzięki Radzie Rodziców mają zapewnione różne przekąski, ciasta i napoje. Nie wspomnę o czasie, który Pani Dorota i inni rodzice nam poświęcają. Jeszcze raz dziękujemy.

Aktywnie współpracujemy z kołem wolontariatu, pomagając w akcjach charytatywnych organizowanych przez panią Aleksandrę Hirsch (Szlachetna Paczka, zbiórki żywności Caritas i inne), z paniami pedagog – włączyliśmy się w Kampanię Białej Wstążki. A z drugiej strony zawsze możemy liczyć na pomoc pani Joli i pani Marty podczas comiesięcznego oceniania sal w konkursie „Ta sala jest naj…” Dziękujemy Paniom za pomoc. A klasom dziękujemy za wykonywanie tych gazetek, bo dzięki nim w klasach pracuje się dużo przyjemniej.

Z inicjatywy Samorządu oraz grupy teatralnej JBT przygotowaliśmy spotkanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkoły podstawowej w Gościcinie i uczniów klas I ze szkoły podstawowej w Bolszewie. Maluchy miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.  „Kopciuszek”  i wzięły udział w licznych zabawach przygotowanych przez SU, koło teatralne JBT i naszych absolwentów Dominikę Kołodziejską i Mariusza Naczke.

W lutym z inicjatywy uczniów zorganizowano „kolorowy dzień” połączony z obchodami walentynek, wybór tym razem padł na kolor czerwony i różowy. Poza tym, że w szkole zrobiło się kolorowo, było też muzycznie, bo przez cały dzień dzięki chłopcom – Marcelowi Wilmie, Marcinowi Bujak, Bartkowi Tomczak i Kevinowi Konkol podczas wszystkich przerw towarzyszyła nam muzyka wybrana przez uczniów naszej szkoły wraz z dedykacjami. Młodzieży taka forma spędzania przerwy bardzo się spodobała. Tydzień później z tej okazji odbyła się również dyskoteka. Tu znowu mogliśmy liczyć na pomoc Pani Doroty i Rady Rodziców. Dziękujemy.

Praca w SU to nie tylko dodatkowe punkty, ale przede wszystkim ciekawy sposób na spędzanie czasu i rozwijanie swoich zainteresowań. Wydaje mi się, że większości daje ona nam dużo radości. Chcielibyśmy podkreślić, że w SU są osoby, na które można zawsze liczyć, nie jesteśmy w stanie wszystkich wymieniać, bo nie chcielibyśmy nikogo pominąć – ale osoby, o których myślimy, wiedzą, kto to jest. Ale są też takie osoby, które niestety są tylko na liście członków i poza tym nie robią nic. Ale mam nadzieję, że takich osób będzie coraz mniej.

Dziękujemy pani Dyrektor i paniom wicedyrektor za cierpliwość i za to, że wspierają nasze akcje i pozwalają na planowanie następnych. W imieniu młodzieży i opiekunek SU dziękujemy wszystkim nauczycielom za współpracę i pomoc.

SU