Szkoła

Miejcie odwagę żyć dla miłości.

HISTORIA SZKOŁY

• 1 września 1999r. – gimnazjum rozpoczyna swoją działalność (początkowo w pomieszczeniach użyczonych przez szkoły podstawowe z Bolszewa i Gościcina)
  • 3 września 2001r. – uczniowie rozpoczynają naukę w pierwszym pawilonie nowego budynku szkoły przy ul. Leśnej 35 w Bolszewie
  • 7 lutego 2003r. – dokonanie odbioru technicznego drugiego pawilonu szkoły
  • 1 kwietnia 2006r. – nadania szkole imienia Jana Pawła II
  • 1 wrzesień 2008r. – uczniowie rozpoczynają zajęcia wychowania fizycznego na sali gimnastycznej

NASZE MOCNE STRONY

• bezpieczna szkoła – współpracujemy z policją
  • samorząd szkolny dbający o prawa i obowiązki ucznia
  • wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • zróżnicowana forma zajęć dydaktycznych
  • klasa z rozszerzonym językiem angielskim
  • sala gimnastyczna, siłownia
  • różnorodne koła zainteresowań
  • zajęcia dodatkowe rozwijające i poszerzające wiedzę
  • zajęcia przygotowując do egzaminu gimnazjalnego
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • zajęcia z logopedą
  • współpraca z rodzicami – raz w miesiącu konsultacje
  • pracownie przedmiotowe
  • opieka pedagoga i psychologa szkolnego
  • opieka dyplomowanej pielęgniarki
  • uczniowski klub Olimp
  • stołówka szkolna
  • sklepik
  • szatnia z szafką dla każdego ucznia
  • organizujemy letnie i zimowe kolonie dla naszych uczniów (m.in. Limanowa, Łapsze)

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

• Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wejherowie
  • Gminną Biblioteką im. A. Labudy w Bolszewie
  • Gminą Wejherowo przy organizacji uroczystości w Piaśnicy i w Białej
  • SOSW nr 1 w Wejherowie
  • Nadleśnictwem w Wejherowie
  • parafią w Bolszewie
  • Harcerstwem
  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
  • OTOZ Animals
  • Stowarzyszeniem Przyjaciół Rodziny w Wejherowie

SZKOLNE AKCJE

• zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska Animals w Dąbrówce
  • Mikołajki, Bal Karnawałowy, Święto Latawca dla dzieci z SOSW nr 1 w ramach szkolnej akcji „Namaluj Dzieciom Uśmiech”
  • „Tak, POMAGAM!”–zbiórka żywności dla podopiecznych Caritas Orle
  • Festyn Rodzinny dla dzieci z przedszkola w Gościcinie
  • kiermasze świąteczne
  • zbiórka nakrętek – pomoc w rehabilitacji dzieci
  • zbiórka żywności, przyborów szkolnych, przygotowanie Wigilii i prezentów dla podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny w Wejherowie

GAZETKA SZKOLNA GimNEWS
Gazetka jest wydawana od 1999 roku. W skład redakcji wchodzą uczniowie klas I-III gimnazjum. Nasze motto to: Myślę, tworzę i czuję, że żyję! Sukcesów związanych z pracą w redakcji GimNEWS’a jest wiele: wciąż rosnące zainteresowanie wśród nie tylko gimnazjalistów, ale też wśród mieszkańców naszej gminy, udział i wysokie miejsca w ogólnopolskich konkursach dziennikarskich, udział redaktorów w programie telewizyjnym Forum Gospodarcze TVP Gdańsk, współpraca i udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez portal Nadmorski 24. Do sukcesów należy także zaliczyć stałą współpracę z Urzędem Gminy Wejherowo, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gościcinie, Biblioteką Publiczną Gminy Wejherowo, TTM Chopin, a także fakt, że autorami artykułów w naszej gazetce obok gimnazjalistów i nauczycieli są również rodzice uczniów. Od 2011 roku redakcja współpracuje z Dziennikiem Bałtyckim tworząc elektroniczne gazetki konkursowe na platformie Junior Media. W tym konkursie otrzymaliśmy już kilkanaście wyróżnień oraz wyróżnienie za tworzenie filmu o naszej redakcji w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim Junior Media „Pokaż nam swoją redakcję”. Niewątpliwym sukcesem gazetki stała się rubryka – niezwykłe wywiady z niezwykłymi ludźmi. Jan Pietrzak, Iga Kreft, Sławomir Siezieniewski, Rudi Schuberth, Maria Czubaszek, Katarzyna Żak, Jarosław Kret, Kasia Kowalska, Paweł Rokoczy – to tylko niektóre nazwiska znanych osób, z którymi spotkali się dziennikarze GimNEWS’a.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
Przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki, aby pomóc w rehabilitacji chorych dzieci. Organizujemy Szlachetną Paczkę, zbiórkę żywności w marketach, kiermasze świąteczne oraz zbiórkę przyborów szkolnych. Współpracujemy z Caritas Polska, Stowarzyszenie „Wiosna” i domem opieki społecznej w Górze.

CHÓR I ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY

chór
Chór szkolny, soliści chóru wraz z zespołem instrumentalnym przygotowują oprawę muzyczną do wielu programów artystycznych, uroczystości szkolnych oraz gminnych m.in. uroczystości w lasach piaśnickich, rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, koncert kolęd, miesiące pamięci narodowej, Ekogimnazjada, obchody Dnia Patrona szkoły – koncert dla Papieża, gala laureatów.

CIEKAWE LEKCJE

• pokazy walk rycerskich,
  • rajdy do Piaśnicy,
  • zwiedzanie stoczni i muzeum Solidarności w Gdańsku,
  • spotkania autorskie z literatami, dziennikarzami, ciekawymi ludźmi, wyjazdy do ZOO, wyjazdy ekologiczne
  • zajęciach w Centrum Hewelianum, w Centrum Experyment, na Bałtyckim Festiwalu Nauki w Gdańsku.
  • wycieczka do Londynu i Berlina
  • wycieczka do Biskupina.
  • wyjazdów do Torunia czy Warszawy
  • Akademii Filmowej,
  • Dzień Turysty, Dzień Brytyjski, Dzień Sportu.
  • warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury uczniów Gościcinie.