Spotkanie uczniów z pracownikiem Komendy Policji w Wejherowie

• Bez tytułu
Podziel się tym...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Spotkanie uczniów z pracownikiem Komendy Policji w Wejherowie – sierżantem sztabowym panią Anną Hennig

W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych szkoły w dniu 31 maja 2017 r. w auli gimnazjum odbyły się zajęcia z pracownikiem Komendy Policji w Wejherowie, sierżantem sztabowym panią Anną Hennig. Udział w spotkaniu wzięli wszyscy uczniowie szkoły.

Jednym z podejmowanych przez panią Hennig tematów były zagrożenia, jakie niosą ze sobą używki: alkohol, narkotyki, dopalacze. Młodzież  dowiedziała się również, jakie konsekwencje zdrowotne i prawne wiążą się z zażywaniem narkotyków i innych środków odurzających. Przedstawiciel policji omówiła również problem wagarów i ich prawne konsekwencje.

W związku ze zbliżającym się okresem letnich wakacji pani  policjantka poruszyła ważny temat dotyczący zjawiska handlu ludźmi oraz zagrożeń związanych z podejmowaniem pracy za granicą.