Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: „Nowe horyzonty – zachęcanie dzieci z terenu Gminy Wiejskiej Wejherowo do rozpoczęcia studiów technicznych”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie i nauczyciele Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie przystąpili do realizacji projektu Gminy Wejherowo dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Nowe horyzonty – zachęcanie dzieci z terenu Gminy Wiejskiej Wejherowo do rozpoczęcia studiów technicznych”. Celem projektu jest podniesienie umiejętności i potencjału edukacyjnego uczniów poprzez objęcie ich wsparciem w postaci dodatkowych zajęć, a także trwałej poprawie atrakcyjności i efektywności zajęć w szkole poprzez doposażenie bazy dydaktycznej oraz podniesieniu kompetencji i umiejętności nauczycieli naszej szkoły. W Gimnazjum w Bolszewie, w ramach projektu, realizowane są następujące zajęcia dla uczniów:

• zajęcia rozwijające i wyrównujące z języka angielskiego
  • zajęcia rozwijające i wyrównujące z języka niemieckiego
  • zajęcia rozwijające i wyrównujące z matematyki
  • zajęcia rozwijające i wyrównujące z fizyki
  • zajęcia rozwijające i wyrównujące z chemii
  • zajęcia rozwijające z biologii
  • zajęcia rozwijające i wyrównujące z geografii
  • zajęcia z terapii pedagogicznej
  • zajęcia doradztwa zawodowego
  • zajęcia z robotyki
  • koło matematyczno – przedsiębiorcze
  • koło miłośników gier planszowych.

Także nauczyciele Gimnazjum w ramach projektu uczestniczą w szkoleniach: zajęcia z przygotowania do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zajęcia z rozwoju umiejętności i postaw niezbędnych na rynku pracy,  posługiwanie się technikami komputerowymi w dydaktyce, szkolenie dla nauczycieli z robotyki, zajęcia z eksperymentów służących edukacji.

Wszystkie zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W przyszłym roku szkolnym planowane są zajęcia m.in. z języków obcych: hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego, a także zajęcia: nauka obsługi i zastosowania dronów.