Festyn rodzinny w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

  • IMG_7796
  • IMG_7799
  • IMG_7800
  • IMG_7801
  • IMG_7804
  • IMG_7805
  • IMG_7810
  • IMG_7812
  • IMG_7813
  • IMG_7816
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w festynie rodzinnym w zaprzyjaźnionej placówce, w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. W tegorocznej imprezie wzięli udział nasi uczniowie z klas 3j, 3k i 3a z opiekunami, panią Iwoną Kazimierską, panią Katarzyną Smentoch oraz panią Wiesławą Żywicką. Gimnazjaliści zaprezentowali na festynie kilka pełnych energii i ekspresji układów tanecznych oraz zaangażowali się jako wolontariusze na różnych stanowiskach, takich jak: przejażdżka konno, pokaz WOPR-u, konkurencje wodne, malowanie twarzy, studio szalonych fryzur, konkurencje sprawnościowe – zwinnościowe, strzelanie z łuku, doświadczenia fizyczne, kreatywne warsztaty: decoupage, garncarstwa, ikebany. Podziwialiśmy zmagania niepełnosprawnych uczniów w turnieju piłki siatkowej i piłki nożnej, a także tenisa. Na festynie odbyły się występy uczniów zespołu  „Dżibasy” oraz ze szkolnego kółka teatralnego „Kotlet mielony”. Można było  skorzystać z dmuchanych zamków, bawić się bańkami mydlanymi. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolszewie oraz mamy uczniów PZKS przygotowały kafejkę i grilla, gdzie mogliśmy skorzystać z poczęstunku pysznych gofrów, ciast i pieczonych kiełbasek. Pogoda jak i humory dopisywały nam przez cały dzień. W ramach podziękowań dostaliśmy pamiątkowe piernikowe medale i uśmiechy dumnych nauczycieli. Z naszej strony nie zabrakło również upominków – czekolad, maskotek, gier i książeczek. Pozyskaliśmy je dzięki wcześniej przeprowadzonej w szkole akcji „Namaluj Dzieciom Uśmiech”.

Zachęcamy innych gimnazjalistów do aktywnego udziału  w imprezach integracyjnych na rzecz dzieci i młodzieży z PZKS. Naprawdę warto zobaczyć radosne twarze dzieci, ich dumnych opiekunów i rodziców.

 Tosia


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *