Mała Matura

Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

W sobotę 13 maja 2017 w Gdyńskiej Szkole Społecznej  odbyła się VII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Mała Matura”. W konkursie brało udział 50 uczniów z wszystkich gimnazjów województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały Kaja Hinc z kl. 1 E, Tatiana Janeczk z II E oraz Alicja Czaja z III E, które wraz z p. Lidią Zdzitowiecką pojechały do Gdyni.

Konkurs trwał 90 min, podczas których sprawdzano umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, fonetyki, kultury krajów anglojęzycznych oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Jak co roku, miał on charakter matury. Nasze uczennice uzyskały bardzo wysokie wyniki a Tatiana Janeczk została finalistką konkursu z wynikiem 83,5 pkt.

Konkurs był okazją do poszerzenia swojej wiedzy i sprawdzenia się już teraz w zadaniach, które czekają uczestników dopiero na maturze. Nasze uczennice przygotowywały się do niego sumiennie, co zaowocowało nabyciem przez nie nowych zdolności językowych. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają konkursy etapu wojewódzkiego i pod jakim kątem należy się do nich przygotowywać w następnych latach oraz wymienić nasze doświadczenia z licznie zgromadzonymi uczniami i nauczycielami różnych szkół w województwie.

Największym wyzwaniem okazały się angielskie przysłowia, które najpierw trzeba było rozszyfrować z zapisu fonetycznego, a następnie dobrać ich znaczenie. Nasze uczennice poradziły sobie jednak z tym wyzwaniem. Wszystkie uzyskały ponad 65% poprawnych odpowiedzi.

 Szczególnie gratulujemy Tatianie Janeczk, która mimo że jest dopiero w drugiej klasie, może się pochwalić maturalnym poziomem języka angielskiego, a tylko kilka punktów dzieliło ją od podium. Lidia Zdzitowiecka.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *