IV MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY

  • eko1
  • eko2
  • eko3
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

IV MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY
POD HONOROWYM PATRONATEM
POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
I CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W GDAŃSKU

W dniu 27 kwietnia 2017 roku odbył się IV Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Organizatorem imprezy jest Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, a także Nadleśnictwo Wejherowo, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, Liga Ochrony Przyrody oraz Urząd Gminy Wejherowo.

Sejmik składał się z dwóch części: prelekcyjnej i konkursowej. Otwarcia sejmiku dokonała dyrektor Samorządowego Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Bolszewie pani Katarzyna Paczoska. Na sejmiku zaszczycili nas swoją obecnością pani Renata Ropela – dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, pan Piotr Karbownik – zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo, pan Wiesław Kujawski – dyrektor ds. eksploatacji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni,  pan Krzysztof Sapieha – kierownik Referatu  Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wejherowo, pani Wiktoria Rocławska – długoletni Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Ochrony Przyrody w Wejherowie, pani Jolanta Czeczótka z Ligi Ochrony Przyrody w Wejherowie, pani Izabela Pleskot i pani Katarzyna Gronek – przedstawiciele Nadleśnictwa Wejherowo, pani Marzena Zakonek i pani Katarzyna Netkowska z Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku, pani Katarzyna Borowiak z Akwarium Gdyńskiego, panie Anna Szpajer i Małgorzata Skrzypkowska – pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, pani dr Anna Remiszewska – Skwarek – technolog w Oczyszczalni Ścieków Dębogórze, pani dr Joanna Głowacka i pani Joanna Kreczko – Kurzawa – pracownicy Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni.

Po obejrzeniu występu artystycznego „Toaleta to nie śmietnik”, przygotowanego pod kierunkiem  opiekuna szkolnej grupy teatralnej pani Mai Falkiewicz, rozpoczęła się część konkursowa. W kategorii szkół gimnazjalnych zaproszenie przyjęło 5 szkół (łącznie 25 uczestników), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 10 szkół (łącznie 32 uczestników).

W kategorii szkół gimnazjalnych komisja konkursowa wyłoniła 5 miejsc. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Błaszkowska – uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie, drugie miejsce Krzysztof Melcer – uczeń Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, trzecie miejsce – Patrycja Tomczak – uczennica Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, czwarte miejsce – Julia Pawelec – uczennica Samorządowego Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Bolszewie i piąte miejsce – Wiktor Zantowicz – uczeń   z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych komisja konkursowa również wyłoniła 5 miejsc. Pierwsze miejsce zajął Marcin Borowicz  – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, drugie miejsce – Konrad Grych – uczeń  III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, trzecie miejsce Adrian Engler  – uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, czwarte miejsce – Krzysztof Klimiuk – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, piąte miejsce – Mateusz Duszyński –  uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

W trakcie prac komisji konkursowej uczniowie i goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych „Pomiędzy magią a chemią – laboratorium alchemika”, które przygotowały panie dr Joanna Głowacka i Joanna Kreczko – Kurzawa z Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni. Dodatkową atrakcją sejmiku była część prelekcyjna, podczas której wystąpienia przygotowały pani Katarzyna Borowiak (Bioróżnorodność Zatoki Puckiej), pani dr Anna Remiszewska – Skwarek (Technologia oczyszczania ścieków na przykładzie Grupowej Oczyszczalni Ścieków DĘBOGÓRZE) oraz pani Małgorzata Skrzypkowska (Ujmowanie i uzdatnianie wody).

Dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić wysiłek wszystkich uczestników sejmiku. W tym roku głównymi sponsorami nagród było Nadleśnictwo Wejherowo, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni oraz Urząd Gminy Wejherowo. Oprócz nagród rzeczowych ufundowane zostały karty podarunkowe do sklepów sieci Saturn o wartości od 50 do 250 zł. Nagrody rzeczowe pozyskaliśmy również z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku oraz Akwarium Gdyńskiego.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania na ręce fundatorów nagród, gdyż bez ich wsparcia nie moglibyśmy tak hojnie nagrodzić laureatów i pozostałych uczestników. Słowa podziękowań kierujemy również do wszystkich osób, których osobiste zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu podjętego przez nas działania.

Dawid Kaczmarek

Prezes Oddziału  Powiatowego Ligi Ochrony Przyrody


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *