XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej oraz Poezji Śpiewanej – eliminacje powiatowe

  • DSCF3848
  • DSCF3909
  • IMG_20170331_150556
  • IMG_20170331_150619
Podziel się tym...Share on Facebook4Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Dnia 31.03.2017r. – jak co roku w wejherowskim Pałacu Przebendowskich – odbyły się powiatowe eliminacje do XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej oraz Poezji Śpiewanej. Gimnazjum nasze reprezentowane było w obu tych kategoriach:

 recytacja – Julia Pawelec, kl.II f (przygotowanie pod opieką p. Doroty Sychowskiej) oraz Kamila Damps kl.IIIj (przygotowanie pod opieką p. Marii Treder)

 poezja śpiewana – Łucja Lesner kl.IIIe, Kamila Damps kl.IIIj (przygotowanie obu uczennic przez p. Marię Treder).

Poziom tegorocznych eliminacji konkursowych w każdej z tych kategorii był wysoki, a licznie prezentujący się uczniowie z różnych placówek szkolnych powiatu wejherowskiego zadziwiali znakomitym warsztatem wykonawczym – tak w zakresie „żywego słowa”, jak i śpiewu. Rywalizacja była imponująca, a osąd jury pozwolił i tym razem wrócić naszej reprezentacji „na tarczy”.

Oto nasze osiągnięcia:

 Julia Pawelec, kl. II f – wyróżnienie (w kategorii – recytacja)

 Kamila Damps, kl. III j – II miejsce (w kategorii – poezja śpiewana)

Kolejny już raz potwierdziliśmy wysoki poziom przygotowania i talenty wszystkich naszych reprezentantów, a szczególnie tych, którzy zyskali miano laureatów w obu konkursowych kategoriach. Nadmienić należy, iż dwójce naszych wykonawczyń utworów poezji śpiewanej towarzyszyli zaprzyjaźnieni muzycy ( Łucji Lesner na skrzypcach i akordeonie, a Kamili Damps na fortepianie – Maciej Bartecki, kl.IIIg ).

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

więcej


 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *