XIX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2017

Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni to hasło XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania  Kryzysowego po raz kolejny koordynował eliminacje gminne konkursu ogłoszonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Konkurs dotyczył w głównej mierze przedstawienia profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Istotne miały być też przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszy PSP, a także ukazanie strażaków w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Warto zaznaczyć, że poprzez sztukę udało się zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

Prace konkursowe laureatów zostały przekazane do Starostwa Powiatowego. Następnie, do 10 maja z powiatów zostanie wysłanych maksymalnie 5 prac z każdej z 4 kategorii, które wezmą udział w eliminacjach szczebla wojewódzkiego. Najlepsze prace ze szczebla wojewódzkiego wezmą udział w ostatnim, finałowym etapie na szczeblu centralnym.

III grupa – uczniowie gimnazjum

I miejsce – Maciej Wsielkie I e

II miejsce – Natalia Kołodziejska I e

III miejsce – Małgorzata Plichta I f

Wyróżnienie – Wiktoria Bojke I e

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *