MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• DSC03314
  • DSC03322
  • DSC03381

Prezentacja kolejnego projektu z języka angielskiego, odbyła się w naszej szkole 17 marca 2017 r. Nosił on tytuł ‘’ Virtual trip around Great Britain‘’. Jego realizatorami są uczniowie kl. IIe prowadzeni pod opieką P. Dominiki Borzyszkowskiej. Projekt miał na celu przybliżenie w niekonwencjonalny i ciekawy sposób kultury Walii. To już trzecia część międzyszkolnego projektu, który opracowujemy wraz z Gimnazjum nr 2 w Rumi. Prezentacja zawierała w pierwszej części: prognozę pogody, wiadomości kulturalne oraz sportowe, projekcję filmików i slajdów dotyczących Walii. Natomiast w drugiej części : degustację przysmaków kuchni walijskiej, talk-show w formie wywiadów, w którym mogliśmy zobaczyć m.in. aktorkę Catherine Zeta – Jones oraz piłkarza Gareth’a  Bale’a, quiz  oraz krótką lekcję języka walijskiego.

Zgrany zespół pod kierunkiem P. Dominiki twórczo i kreatywnie pracował nad projektem ponad miesiąc.

Dekoracje, rekwizyty (w których wyróżniał się ogromy smok – symbol Walii), stroje, kostiumy zrobiły na odbiorcach ogromne wrażenie. Przedstawione w nietypowej formie informacje spodobały się młodzieży jak i nauczycielom.

Uczniowie z IIe kolejny raz dali upust swojej kreatywności, wyobraźni i talentom. Pokazali w jaki sposób można doskonalić sprawność językową. Zadowoleni  z efektów, z niecierpliwością czekamy na następną część projektu, która tym razem będzie miała miejsce w Rumi.

Po powrocie na pewno podzielimy się z Wami wrażeniami.

Anna Myszke