Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Pięknej Dykcji „Paszczodźwięki”

W dniu 29.03.2017 r. nasze uczennice: Laura Bach z kl. III e oraz Oliwia Plichta z kl. I e wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknej Dykcji „Paszczodźwięki” w Zespole Szkół nr 5 w Gdyni. Uczennice zostały wyłonione przez panią Marię Treder  i Wiesławę Żywicką w drodze eliminacji szkolnych, które odbyły  się w czytelni w dniu  10.03. 2017 r. Głównym celem międzyszkolnego konkursu, w którym uczestniczyło ok. 30 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, było doskonalenie dykcji i wymowy uczniów, podkreślenie wagi dbałości o kulturę języka.  Podczas I etapu konkursu uczestnicy czytali znane im  teksty, z którymi mieli okazję zapoznać się  wcześniej i ćwiczyć pod okiem swoich opiekunów. Jury wybrało 10 najlepszych, którzy w II etapie konkursu mieli za zadanie odczytać tekst otrzymany w drodze losowania. Komisja konkursowa brała pod uwagę: artykulację głosek, intonację wyrazową oraz zdaniową, właściwe tempo wypowiedzi.

W kategorii szkół gimnazjalnych, nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów.

Oliwia Plichta wywalczyła I miejsce, a Laura Bach – III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.