Projekt „Oszczędzamy wodę”

  • naklejka
  • P1010171
  • P1010178
  • P1010225
  • znaki_woda
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Woda to życie, woda to dar, woda to przywilej…

     Zaspokajaj pragnienie – nie wylewaj,

zmywaj – włącz myślenie,

myj się – korzystaj z wody,

ale jej nie marnuj!

     Tymi słowami zwróciła się grupa młodzieży zaangażowanej w realizację projektu „Oszczędzamy wodę”. W ramach tego przedsięwzięcia Szkolne Koło Wolontariatu chciało zwrócić uwagę młodzieży na problem ludzkości związany z  brakiem dostępu do wody pitnej. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do świadomego korzystania z dóbr natury, a przede wszystkim do oszczędzania wody, której nie wszyscy mają pod dostatkiem.

     Przybliżenie problemu BRAKU WODY ma na celu nie tylko przekazanie informacji młodzieży, ale też zachęcenie do aktywnych działań, do podejmowania świadomych wyborów, do prezentowania i określonych postaw w obliczu istniejących problemów.

     Uczniowie koordynowani przez panie Elżbietę Liedigk i Aleksandrę Hirsch wykonywali zadania polegające na przygotowaniu: prezentacji multimedialnej, plakatu, ulotki  zachęcającej do oszczędzania wody oraz gazetki klasowej.

    Podsumowanie akcji odbyło się 22 marca w Światowy Dzień Wody. Wolontariusze zaangażowali do pracy aż 10 klas!


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *