WSPÓLNIE PRZECIW PRZEMOCY – kampania „Białej wstążki” w naszej szkole

• img_0952
  • img_0962
  • img_0964
Podziel się tym...Share on Facebook11Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

W dniu 1 grudnia 2016 odbył się finał podsumowujący działania realizowane w naszej szkole poświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. W tym dniu na znak sprzeciwu wobec agresji i przemocy społeczność naszej szkoły ubrała się na niebiesko, a chłopcy przypięli białą wstążkę.

Młodzież uczestniczyła w spotkaniach prowadzonych przez pedagogów szkolnych, panie Jolantę Szmuda i Martę Barczak w szkolnej auli, gdzie obejrzała spektakl pt. „Biała Wstążka” w wykonaniu grupy teatralnej JBT pod kierunkiem pani Mai Falkiewicz, a także zapoznała się z prezentacją omawiającą pojęcie i rodzaje przemocy oraz sposoby na jej zatrzymanie. Głos zabrał również zaproszony na to wydarzenie st. sierż. Dariusz Drzewiecki z Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie. Podczas spotkania w auli doceniono uczniów, którzy na co dzień mają odwagę być kulturalni, umieją sprzeciwiać się złu i agresji. W konkursie na miano „Klasowego Dżentelmena” zostali wyróżnieni: Juliusz Woźniak I a, Filip Gaffke I b, Miłosz Brechelka I c, Maciej Klein I d, Mateusz Dublinowski I e, Maciej Dawidowski I f, Norbert Czerwionka I g, Paweł Sobolewski I h, Daniel Sałatowski I i, Mikołaj Hreczuk I j, Kacper Formella II a, Nicola Boursas II b, Kamil Drawc II c, Arkadiusz Blaszkowski II d, Bartłomiej Mielke II e, Paweł Roszman II f, Mikołaj Szornak II i, Kacper Stalmach II j, Patryk Herbik  III a, Michelle Boursas III b, Paweł Piekielny III c, Maciej Paczull III d, Jakub Kwidziński III e, Staniław Patelewski III f, Szymon Szurpit III g, Radosław Gebhardt III h, Jan Rutkowski III i, Jakub Dargacz III j, Dawid Gulcz III k oraz Marcin Bujak z kl. III a. Chłopcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wręczono również nagrody i dyplomy w konkursie plastycznym zorganizowanym przez panią Bożenę Reszke, w którym I miejsce zdobył Paweł Sobolewski I h, II miejsce Wiktoria Bojke I e, III miejsce Kamila Formella II h, a wyróżnienia uzyskali Klaudia Bigott II a, Milena Kwaśna II j, Dawid Szotrowski III f, Klaudia Bober II f, Maja Siemaszko II j. Nagrodzonym gratulowała także goszcząca w naszej szkole pani Anna Elwart koordynator ds. przeciwdziałania przemocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, partnera naszej szkoły w szerzeniu idei kampanii i sponsora nagród dla uczniów.

dsc_0080 dsc_0115 dsc_0142 img_0781 img_0794 img_0898 img_0952 img_0962 img_0964

1 Response

1. AnonimowyTwórca :D napisał(a):

Nice <3