O naszej szkole w 10. rocznicę nadania szkole imienia

Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Pan Jerzy Budnik tak pisze o naszym gimnazjum:

” … koncertem w wykonaniu swoich absolwentów oraz uczniów, a także zaprzyjaźnionej scholki „Dzieci Kalasancjusza”, a nawet kierownika Referatu Oświaty UG pana Krzysztofa Sapiehy, 10-lecie nadania imienia Jana Pawła II, uczciło Gimnazjum Samorządowe w Bolszewie. Koncert był cudowny, rewelacyjny, wprost genialny. Na jego bogaty program złożyły się; krótka scenka teatralna, przypomnienie najważniejszych myśli Patrona, recytacje poezji i prozy, utwory instrumentalne i wokalne różnych gatunków od klasyki, poprzez standardy jazzowe, po pieśni religijne i patriotyczne. A wszystko w fantastycznym wykonaniu. Nie dziwię się wzruszeniu pierwszego dyrektora gimnazjum Henryka Prangi i obecnej pani dyrektor Katarzyny Paczoska, gdy na zakończenie dziękowali młodym artystom. Ja też miałem łzy w oczach. Jestem szczególnie oczarowany i zbudowany postawą absolwentów. Jak oni muszą kochać Jana Pawła II, że mimo nawału nowych obowiązków, stawili się tak licznie, by najlepiej jak tylko potrafią, oddać Mu hołd. A przecież ich występ poprzedzony był wieloma próbami pod okiem nauczycieli Gimnazjum. Taka młodzież, uzdolniona, otwarta, wrażliwa, ambitna, zaangażowana, wierna wartościom wyniesionym z rodzinnego domu, to prawdziwy skarb i nadzieja na lepszą przyszłość. Po raz kolejny Gimnazjum w Bolszewie stanęło na wysokości zadania. Jestem z nich dumny.”

więcej

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *