Sukcesy uczennic Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie w konkursach języka niemieckiego

Uczennica klasy III h, Agata Maliszewska, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka niemieckiego 2016. Ponadto uczennica zdobyła III miejsce (tytuł laureata) w XI Megaolimpiadzie Wiedzy z języka niemieckiego.

W dniu 11.03.2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbył się już po raz trzeci Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Profi in Deutsch”. „Samochodówka” zaprosiła 10 uczestników do finału z 63 gimnazjalistów naszego powiatu, którzy uzyskali w eliminacjach szkolnych najwyższą liczbę punktów. Z naszej szkoły do uroczystego finału zakwalifikowały się dwie uczennice: Agata Maliszewska z klasy III h i Zofia Roszmann z klasy III g. Finał miał formę konkursu „Jeden z Dziesięciu”. Zosia Roszmann zajęła V miejsce, a Agata zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata konkursu. Opiekunem uczennic jest pani Alicja Hopa. (więcej)

1 Response

1. Absolwent napisał(a):