Spotkanie gimnazjalistów z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

W dniu 10 marca 2016 w gimnazjum gościli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, którzy podczas spotkań z młodzieżą poruszyli temat sposobów pokonywania różnego rodzaju trudności, w tym szukania wsparcia w ośrodkach pomocy społecznej,  o możliwościach, jakimi ta instytucja dysponuje.

Pani Kaja Hnatiuk, która jest psychologiem GOPS, podczas prezentacji zatytułowanej DORASTANIE TO WYZWANIE zachęcała gimnazjalistów do konfrontacji z problemami, zadawania sobie pytań: Co jest teraz najważniejsze?, Jaki pierwszy krok zrobię, aby przybliżyć się do celu? i poszukiwania odpowiedzi. Psycholog uświadamiała, że każdy z nas ma zasoby, czyli nasze umiejętności, zdolności, sprawności, które pozwalają rozwiązywać i pokonywać różnego rodzaju trudności. Wskazała również instytucje, do których młody człowiek może zwrócić się o pomoc w sytuacji, gdy czuje się nadmiernie przytłoczony problemami.

Pani Anna Elwart, która jest koordynatorem ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, starała się „odczarować” funkcjonujące, często o bardzo negatywnym zabarwieniu, pojęcie pomocy społecznej. Mówiła, że pomoc to współdziałanie instytucji i osoby, która jest w trudnej sytuacji. To przede wszystkim wspólne poszukiwanie rozwiązań na wyjście z kryzysu (a nie pogłębianie bezradności), które umożliwią osobie znajdującej się w trudnej sytuacji dalsze samodzielne funkcjonowanie.

Uczniowie chętnie zabierali głos, dzieli się swoimi przekonaniami, a pracownice GOPS starały się wyczerpująco odpowiadać na zadawane pytania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You may also like...

1 Response

 1. Uczennica pisze:

  Nudne to było, Panie niekompetentne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *