BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNE FERIE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ostatnim dniu nauki, przed zimowymi feriami, członkowie szkolnego koła PCK, pod kierunkiem pana Sławomira Czarneckiego, w składzie: Piotr Wenta III g, Dominika Raether III i, Wiktoria Gwóźdź III h, Natalia Grubba III a, Klementyna Formella III a oraz Aleksandra Brzeska II e przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły szkolenie połączone z pokazem dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzież dowiedziała, się jak postępować w różnych trudnych sytuacjach, wezwać pogotowie, udzielić pomocy, np. w przypadku omdlenia, złamania kończyny, krwotoku z nosa, ataku epilepsji, zakrztuszenia. Ponadto gimnazjaliści byli świadkami modelowego przeprowadzenia akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz mieli okazję sami ją przećwiczyć pod okiem koleżanek i kolegów, laureatów I miejsca Wojewódzkiego Konkursu PCK. Akcja została pozytywnie przyjęta przez gimnazjalistów, którzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację i aktywnie włączyli się w ćwiczenia praktyczne.

Ponadto jednym z elementów szkolenia była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w czasie ferii zimowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom podczas zimowych ferii życzymy dużo niezapomnianych chwil, pełnego i bezpiecznego wypoczynku.