BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNE FERIE

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

W ostatnim dniu nauki, przed zimowymi feriami, członkowie szkolnego koła PCK, pod kierunkiem pana Sławomira Czarneckiego, w składzie: Piotr Wenta III g, Dominika Raether III i, Wiktoria Gwóźdź III h, Natalia Grubba III a, Klementyna Formella III a oraz Aleksandra Brzeska II e przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły szkolenie połączone z pokazem dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzież dowiedziała, się jak postępować w różnych trudnych sytuacjach, wezwać pogotowie, udzielić pomocy, np. w przypadku omdlenia, złamania kończyny, krwotoku z nosa, ataku epilepsji, zakrztuszenia. Ponadto gimnazjaliści byli świadkami modelowego przeprowadzenia akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz mieli okazję sami ją przećwiczyć pod okiem koleżanek i kolegów, laureatów I miejsca Wojewódzkiego Konkursu PCK. Akcja została pozytywnie przyjęta przez gimnazjalistów, którzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację i aktywnie włączyli się w ćwiczenia praktyczne.

Ponadto jednym z elementów szkolenia była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w czasie ferii zimowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom podczas zimowych ferii życzymy dużo niezapomnianych chwil, pełnego i bezpiecznego wypoczynku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *