Spotkanie młodzieży z przedstawicielem Komendy Policji w Wejherowie

Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

 Spotkanie młodzieży z przedstawicielem Komendy Policji w Wejherowie
na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole i poza nią

       W dniach 18 i 20 stycznia 2016 r. gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Policji w Wejherowie, sierżantem sztabowym panią Anną Hennig. Młodzież dowiedziała się, jakie niewłaściwe zachowania są przejawami demoralizacji i jakie konsekwencje prawne mogą ponieść gimnazjaliści, którzy wagarują, palą papierosy, w tym również e-papierosy, spożywają alkohol, wykorzystują telefon i Internet jako narzędzia do działań agresywnych. Pani policjantka podkreśliła, że wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że każdy krok w Internecie pozostawia ślad i  takie zachowanie jak ośmieszanie, straszenie kogoś lub publikowanie cudzych zdjęć jest łamaniem prawa. Pani Anna Hennig przedstawiła również zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Radziła, jak się zachować w przypadku, gdy koś stosuje wobec nas przemoc i gdzie szukać pomocy.

O dużym zainteresowaniu uczniów omawianą tematyką świadczyły zadawane na koniec spotkania pytania, na które uczniowie otrzymali rzetelne odpowiedzi.

 

bezpieczna szkoła 1           bezpieczna szkoła 2

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *