Literackie sukcesy Gimnazjalistek z Bolszewa

  • sukces
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Uczennice Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, Katarzyna Lejkowska z klasy III j
oraz Anna Witzling z klasy II k, otrzymały statuetki „Talent” w ramach projektu „Odkrywamy Młode Talenty w Gminie Wejherowo”, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo. Te piękne statuetki są wręczane młodym uzdolnionym artystom prezentującym swój dorobek twórczy.

Anna Witzling swoją pasję literacką rozwija już od dawna. Do pisania zachęciła ją jeszcze
w szkole podstawowej nauczycielka języka polskiego, pani Violetta Wiśniewska. Ania jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich takich jak: laureatka Ogólnopolskiego Konkursu i Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2013, 2014, 2015, zajęła także II miejsce i zdobyła wyróżnienie w Pomorskim Konkursie Poetyckim dla dzieci i młodzieży PIÓRNIK 2013 i 2014, wyróżnienie w II Turnieju Jednego Wiersza „Miónczi Jedny Wiérztë 2014”. Trenuje pływanie, a jej pasją jest czytanie książek, geografia i podróże.

Katarzynę Lejkowską do upubliczniania swoich wierszy zachęciła również w szkole podstawowej nauczycielka języka polskiego, pani Violetta Wiśniewska. W latach 2006-2013 uczęszczała do Samorządowej Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Gościcinie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Swój pierwszy wiersz napisała, mając ok. 9 lat. Poezja zawsze była, można powiedzieć, stałym elementem jej życia. Często zdobywała wysokie miejsca w szkolnych konkursach recytatorskich, jednak bardziej zaczęła się tym interesować, kiedy zdobyła swoją pierwszą nagrodę – III miejsce w Pomorskim Konkursie Poetyckim PIÓRNIK 2012. Potem poszło lawinowo. Już rok później otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim LIPA 2013. Najwięcej nagród zdobyła w roku 2014: wyróżnienie w II Turnieju Jednego Wiersza, III miejsce w XXI pomorskim konkursie Gwiazdka tuż, tuż…, wyróżnienie w konkursie literackim O złote pióro Wójta Gminy Wejherowo oraz wyróżnienie w kolejnej edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego PIÓRNIK. W tym roku Kasia wykazała się również talentem prozatorskim – zajęła II miejsce w gimnazjalnym konkursie Poetycko-Prozatorskim Miłość, Przyjaźń, Dobro oraz III miejsce w konkursie literackim Proza życia. Otrzymała również stypendium kulturowe Wójta Gminy Wejherowo.

   Gratulujemy naszym gimnazjalnym laureatkom i życzymy dalszych twórczych sukcesów.

sukces

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *