Dokąd idziesz Polsko?

Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Pod takim hasłem uczniowie naszego gimnazjum mogli dnia 10 listopada br. obejrzeć program artystyczny przygotowany z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Celem było przekazanie gimnazjalistom krótkiej wiedzy na temat drogi, jaką Polacy przebyli od utraty wolności do chwili jej odzyskania, a także zapoznanie z mniej znanymi utworami wybranych poetów, między innymi: Jana Lechonia– „Polonia Resurrecta”, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – „Polska”, Jana Kasprowicza – „Rzadko na moich wargach” , Juliusza Słowackiego – „Hymn (Bogarodzico)” oraz Władysława Bełzy – „Ziemia rodzinna”. W programie wykorzystano także wypowiedzi uczniów na temat „Czym dla ciebie jest ojczyzna?”.  Całość została przepleciona utworami muzycznymi: „Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana”, „Ten kraj”, „Póki Polska żyje w nas”, „Mam biało – czerwone serce” oraz fragmentem utworu „Dokąd idziesz Polsko?”.

Najważniejszym elementem było zakończenie, które miało sprowokować do myślenia – czym dla ciebie jest Ojczyzna i jak dbasz o nią. Dlatego w prezentacji mulimedialnej pokazano zdjęcia naszego kraju, ale nie piękne krajobrazy tylko obrazy dewastacji: zdemolowanych przystanków i stadionów, pomalowanych murów czy śmieci leżących w lasach i przydrożnych rowach. Gdyż współcześni ludzie, żyjący w pokoju często zapominają, że Polska to ich dom i należy o nią dbać.

W montażu słowno – muzycznym pod opieką p. Hanny Lesner udział wzięli: z klasy 3b – Ciesiołkiewicz Marta, Dampc Wiktoria, Grabińska Sara, Mulawa Natalia, Sulkowska Marta; z klasy 3i – Konieczny Kasjan i Łączyński Jakub.


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *