Szkolny Konkurs Dziennikarski „Red@ktor i Artykuł Roku 2015”

W dniu 15. 06. 2015. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Dziennikarskiego Red@ktor i Artykuł Roku. Konkurs skierowany był do wszystkich redaktorów gazetki szkolnej GimNEWS, klas 1-3. Polegał na systematycznym publikowaniu artykułów w gazetce w roku szkolnym 2014/2015. Celem konkursu było: wyłonienie Redaktora Roku z wszystkich publikujących, pracujących systematycznie w redakcji szkolnej młodych dziennikarzy klas I – III gimnazjum oraz wyłonienie najbardziej wartościowych, poczytnych, pomysłowych, twórczych artykułów w roku szkolnym 2014/2015.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: Red@ktor Roku oraz  Artykuł Roku

Komisja w składzie: Dorota Sychowska, Katarzyna Paczoska, Katarzyna Smentoch, Wiesława Żywicka

nagrodziła następujące osoby:

Red@ktor Roku 2015

I miejsce: Klaudia Malek II c, Zofia Roszman II g

II miejsce: Natalia Muttke I e

III miejsce: Kornelia Ogórkiewicz II g, Małgorzata Borowiec III f

Wyróżnienie: Weronika Brylowska I b

Wyróżnienie: Joanna Kożyczkowska III j

Artykuł Roku 2015

I miejsce: Małgorzata Borowiec III f – „Wakacje w San Diego”

II miejsce: Michalina Kruszyńska I e – „Genewa – miasto przepychu i bogactwa’’ oraz „Szpital – nie taki czarny, jak go malują ‘’

II miejsce: Mateusz Duszyński III j – „Dwór Artusa-Puchar Świata we florecie kobiet” oraz „ Artykuł OSTATNI ”

II miejsce: Zofia Roszman II g – cykl wywiadów z Mariolą Zaczyńską, Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Kotem, Andrzejem Stasiukiem, kabaretem -„Koń Polski”

II miejsce: Kornelia Ogórkiewicz II g – cykl wywiadów Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Kotem, Andrzejem Stasiukiem, kabaretem-„Koń Polski”

II miejsce: Marcelina Miłosz II g- cykl wywiadów z Mariolą Zaczyńską , Andzrejem Stasiukiem, Wiesławem Kotem

III miejsce: Klaudia Malek II c – Artykuł roku za publikacje „Stop wariatom drogowym” oraz „ Stop zwolnieniom z WF”

III miejsce: Wiktor Dmowski II g – „Oko w oko z Tomaszem Jastrunem”

oraz „Spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim czyli jak to jest być blisko gwiazdy”

Wyróżnienie:

Julia Patocka – „Zimowisko w Dąbrówce’

Mateusz Belka „Wywiad z super mamą”

Marta Król II b – „Trochę o boksie” oraz „ Nietolerancja wokół nas”

Michlle Boursas I b – szata graficzna – komiksy

GRATULUJEMY!!!

Sponsorami nagród był Wójt Gminy Wejherowo oraz Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie. Kolejna edycja konkursu już za rok.