Mamy Mistrzów !!!

  • Agata Lesner i Aleksandra Szymerowska - pieciobój
  • Agata Lesner - halowe Mistrzostwa Polski....
  • Krzysztof Młyński
Podziel się tym...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

O tym, że Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie jest swoistą kuźnią talentów sportowych wiedzą niemal wszyscy. Z roku na rok dołączają do niej kolejni medaliści, którzy dzięki swoim osiągnięciom rozsławiają imię swojej szkoły. Do ich grona z pewnością zaliczają się Aleksandra Szymerowska z klasy IIId i absolwentka SG – Agata Lesner, które z powodzeniem wystąpiły w Halowych Mistrzostwach Polski w Wielobojach w Spale (31.01 – 01.02.2015 r.).

Obie wystartowały w pięcioboju (bieg na 60m przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 800 m.) i zdobyły – Aleksandra Szymerowska 13 miejsce, natomiast Agata Lesner 12 miejsce. Wcześniej, Ola Szymerowska wywalczyła złoto w biegu przez płotki Halowych Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych LA w Toruniu. Należy również dodać, że w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Indywidualnej Atletyce Juniorów Młodszych, Agata Lesner zdobyła srebrny medal w biegu na 60m przez płotki i brązowy w biegu na 200 m, a w Halowych Mistrzostwach Polski w Indywidualnej LA osiągnęła 6 miejsce w skoku w dal (juniorki młodsze) z rekordem życiowym 5m15cm). Agata reprezentuje AZS AWFiS Gdańsk, a Aleksandra KS Wejher Wejherowo. Swoje sukcesy zawdzięczają jednak swojej wieloletniej trenerce – Krystynie Gelo.

W Halowych Mistrzostwach Polski w Wielobojach w Spale wystartował również Krzysztof Młyński (również absolwent SG), który w siedmioboju zdobył srebrny medal ( bieg na 60m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, bieg na 60 m przez płotki, skok o tyczce, bieg na 1000m). Jest on również podopiecznym Krystyny Gelo. Przypomnijmy, iż od września 2013 Krzysztof jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku ( trener Ryszard Kański) i reprezentantem AWFiS Gdańsk. Wszystkim naszym sportowym gwiazdom serdecznie gratulujemy i naturalnie, czekamy na kolejne medale!

Agata Lesner - halowe Mistrzostwa Polski.... Krzysztof Młyński

You may also like...

1 Response

  1. Adam pisze:

    Moje gratulacje laseczki !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *